Home » Bez kategorii » XI-te Mistrzostwa Powiatu w Plażowej Piłce Siatkowej

XI-te Mistrzostwa Powiatu w Plażowej Piłce Siatkowej

Archiwum

Wpisy

SAM_1935

W dniu 12.05.2014 na boisku Szkoły Zawodowej w Gniewkowie odbyły się już

XI-TE MISTRZOSTWA  POWIATU W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH O PUCHAR STAROSTY INOWROCŁAWSKIEGO”. Udział wzięło  12 par ( 24 uczestników) z następujących szkół: I LO,II LO, III LO,   ZSP NR3 (Mechanik), ZSP Nr 4 (Ekonom), ZSP Nr 5(Budowlanka), Szkoła Zawodowa w Gniewkowie, Gimazjum Nr  3 i 4 Inowrocław, Gimnazjum w Gniewkowie . Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Gniewkowa, liczni też byli kibice z Inowrocławia. W zawodach udział wzięli również uczniowie naszej szkoły: Bartosz Grzegorek , który grał z Karolem Aleksanrzakiem oraz Bartosz Hałas, który grał z Pawłem Piernikiem. Nasze drużyny odpadły w półfinale.Od ćwierćfinałów mecze stały już na wysokim poziomie. Do półfinałów awansowały już tylko pary trenujące na co dzień w MSPS Inowrocław.

Półfinały:

Pańka Krzysztof (Gimnazjum  Nr 4 Inowrocław) – Lech  Kacper (Gimnazjum Nr 3 Inowrocław) 21:13, 21:12

Wojciech Małecki (SMS  VI LO Gdańsk) – Zawada Maciej (Gimnazjum  Nr 3 Inowrocław)

Pańka Wojciech ( II LO ) -Piórek Michał (II LO)  2:1; 21:14  ; 18:21 ; 15:8

Radosław Czuż  ( II LO)-  Kuschel Arkadiusz ( ZSP nr4)

Mecz o III-cie miejsce:

Piórek Michał , Kuschel Arkadiusz –  Lech Kacper , Zawada Maciej   2:0; 21:18 ; 21:14

Bardzo zacięty mecz w pierwszych fazach setów , gdzie o wygranej licealistów zadecydowało większe ogranie . Dla gimnazjalistów z „trójki” był to pierwszy w życiu mecz na piasku i zajęcie przez nich  IV miejsca w turnieju jest dużym sukcesem.W finale spotkali się po przeciwnych stronach siatki bracia Krzysztof I Wojciech Pańka. Wojtek w zeszłym roku był mistrzem powiatu , a Krzysztof był  III-ci. Tym razem lepszy okazał się Krzysztof Pańka z Wojciechem Małeckim, którzy zdecydowanie zdobyli  mistrzostwo powiatu inowrocławskiego w plażowej piłce siatkowej i w nagrodę zdobyli puchar starosty inowrocławskiego.

Finał:

Pańka Krzysztof/Małecki Wojciech. – Pańka Wojciech/Czuż Radosław  2:0; 21:9; 21:14

I-set zdecydowana dominacja Wojtka i Krzyśka i wygrany set  do 9 . W II-gim secie walka tylko w początkowej fazie seta , druga połowa to już „koncert” i wygrana do 14.

Wyniki mistrzostw:

1. Krzysztof  Pańka ( Gimn. Nr 4 Inowr.) )/ Wojciech Małecki (SMS VI LO Gdańsk)
  2. Wojciech Pańka/ Radosław Czuż  ( II LO Inowr.)
  3. Arkadiusz Kuschel („Ekonom”)/Michał Piórek ( II LO Inowr.)
  4. Kacper Lech / Maciej Zawada ( Gimn. Nr 3 Inowr.)

W/w otrzymali  puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.Wszyscy  są wychowankami  Zbigniewa Nowaka i na co dzień  trenują w klubie MSPS Inowrocław

Najlepszym zawodnikiem  mistrzostw  został  wybrany-  Krzysztof  Pańka

Mistrzostwa powiatu odbyły się tylko dzięki pomocy: Starostwa Powiatu Inowrocławskiego, Miasta Gniewkowa, Szkoły Zawodowej w Gniewkowie i MSPS Inowrocław. Zawody sprawnie zorganizował i sędziował  Zbigniew Nowak.