Home » Wydarzenia » Szkoła Zawodowa w Gniewkowie gospodarzem IX Powiatowych Mistrzostw w Plażowej Piłki Siatkowej

29.05.2012r. na boisku Szkoły Zawodowej w Gniewkowie odbyły się IX Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w plażowej Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Inowrocławskiego w kat. szkół ponadgimnazjalnych. Wystartowało 15 zespołów z następujących szkół: I LO, II LO, III LO, ZSP NR 3-„Mechanik”, „Ekonimik”, Szkoła  Zawodowa w Gniewkowie, „ Gastronom”, ZSP W Kościelcu, Gimnazjum Nr 4 w Inowrocławiu. Grano systemem pucharowym, sety do 21 pkt. Mecze od ćwierćfinałów stały na b.wysokim poziomie i wszystkie grano na przewagi. Do półfinału doszły dwa zespoły z Gimn. Nr 4 i dwa zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych.

Wyniki półfinałów:
Adam Rogalski /Jakub Aleksandrzak – Wojciech Pańka/Robert Pasiński 21:19
Dawid Głowacki/Kamil Bielawski – Radosław Czuż/Krzysztof Pańka 21:12

Mecz o III-cie miejsce:
W.Pańka/R.Pasiński – K.Pańka/R.Czuż 21:13 (bratobójczy pojedynek braci Pańka, uczniów Gimn. Nr 4 Inowr.)

Finał:
A.Rogalski/J.Aleksandrzak – D.Głowacki/K.Bielawski 21:15

Wyniki  IX Mistrzostw  Powiatu Inowrocławskiego:

1. Adam Rogalski (IIILO) i Jakub Aleksandrzak („Gastronom”)
  2. Dawid Głowacki (II LO) i Kamil Bielawski (ZSP W Kościelcu)
  3. Wojciach Pańka i Robert Pasinski (Gimanzjum Nr 4 w Inowrocławiu)
  4. Krzysztof Pańka i Radosław Czuż ( Gimanzjum Nr 4 w Inowrocławiu)

W/w uczniowie na co dzień grają i trenują MSPS INOWROCŁAW

W turnieju wystąpiły trzy pary ze Szkoły Zawodowej w Gniewkowie. Para – Marcin Zakrzewski i Bartłomiej Budziński odpadła w eliminacjach przegrywając z dziewczynami ZSP Nr 3 w Inowrocławiu 20:22 w secie. Znakomicie spisały się za to dwie pozostałe pary, które awansowały do Ćwierćfinałów Mistrzostw i przegrały tylko najlepszymi! Para: Adam Foltynowicz i Radosław Kawczyński przegrała ze srebrnymi medalistami zawodów Głowackim i Bielawskim 12:21 w secie, a Michał Urbaniak i Jacek Krajewski odpadli dopiero po porażce z Mistrzami Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego Rogalskim i Aleksandrzakiem 12:21 w secie. Nasi uczniowie dochodząc do Ćwierćfinałów spisali się świetnie, ponieważ pozostałe drużyny, które awansowały do półfinałów, to „zawodowcy” trenujący w klubie MSPS Inowrocław, a my to typowi amatorzy, którzy kontakt z siatkówką mają tylko na lekcjach wych. fiz.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został wybrany – Jakub Aleksandrzak, który otrzymał nagrodę specjalną burmistrza Gniewkowa. W/w jest mieszkańcem Wierzchosławic i byłym uczniem Gniwkowskiego gimnazjum.

Zespoły otrzymały Puchary Starosty Inowrocławskiego oraz dyplomy, nagrody i upominki rzeczowe

Organizatorami IX Mistrzostw Powiatu w Plażowej Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Inowrocławskiego byli :Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, Urząd Miasta Gniewkowo, Szkoła Zawodowa w Gniewkowie, Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Inowrocław.

Zawody bardzo sprawnie przeprowadził i sędziował – Zbigniew Nowak (nauczyciel Szkoły Zawodowej w Gniewkowie.