Home » Wydarzenia » Bardzo dobre VII miejsce w powiecie inowrocławskim dla Szkoły Zawodowej w Gniewkowie

Dnia 25.04.2012 r. na „ORLIKU” przy ZSP nr 1 w Inowrocławiu rozegrano II-gą rundę Mistrzostw Powiatu w „6” piłkarskich w kat. szkół ponadgimnazjalnych. W mistrzostwach wystartowało 14 drużyn szkolnych podzielonych na 3 grupy. My wystartowaliśmy w grupie „C” . Po pierwszej rundzie zajmowaliśmy trzecie miejsce z wielkimi szansami na awans do grupy finałowej. Z każdej grupy do finałów awansowały po 2 drużyny. W naszej grupie grały następujące zespoły:

• ZSP Kruszwica,
  • TEMPUS Inowrocław,
  • ZSP Kościelec,
  • ZSP Kobylniki,
  • Szkoła Zawodowa Gniewkowo.

Grano system „każdy z każdym”. Niestety pojechaliśmy na turniej bardzo osłabieni. Zawiedli uczniowie klasy I B, którzy z  niewiadomych przyczyn nie zjawili się na zbiórce! Pojechaliśmy tylko w 6-cio osobowym składzie, bez możliwości dokonania zmian. Chłopcy zagrali bardzo ambitnie i dużo nie brakowało, abyśmy weszli do grupy finałowej.

Nasze wyniki w grupie „C”:

• Szkoła Zawodowa w Gniewkowie – Kościelec  3:5 i 1:3
  • Szkoła Zawodowa w Gniewkowie – Kobylniki 3:1 i 2:2
  • Szkoła Zawodowa w Gniewkowie – TEMPUS Inowrocław 2:1 i 2:2
  • Szkoła Zawodowa w Gniewkowie – Kruszwica 1:2 i 0:3

Końcowa tabela po dwóch turniejach:

1. ZSP KRUSZWICA – 17 PKT
  2. ZSP KOŚCIELEC – 16 PKT
  3. SZ GNIEWKOWO – 8 PKT
  4. TEMPUS INOWROCŁAW – 8 PKT
  5. ZSP KOBYLNIKI – 6 PKT

W ostatnim turnieju nasz zespół wystąpił w następującym składzie:

1. Michał Urbaniak
  2. Radosław Kawczyński
  3. Piotr Kaźmierski
  4. Michał Dopierała
  5. Bartłomiej Budziński
  6. Arkadiusz Piernik

Opiekun zespołu – Zbigniew Nowak

Ocena: Szkoda straconej szansy, gdyż przy pełnym składzie powinniśmy awansować  do finałów. Zasługuje bardzo ambitna postawa naszych uczniów, którzy przy odrobinie szczęścia mogli wygrać w/w zawody. Cieszy nas, że na 14 startujących szkół zajęliśmy miejsce 7 w powiecie inowrocławskim.