Home » Wydarzenia » Z sukcesami w nowy rok szkolny 2008/2009

Z sukcesami w nowy rok szkolny 2008/2009

1 września, po raz pierwszy po wakacjach, w każdej szkole zabrzmiał dzwonek.

W Szkole Zawodowej w Gniewkowie miał on niezmiernie optymistyczny i radosny ton. Powodem zadowolenia byli nasi ubiegłoroczni absolwenci, którzy to bardzo dobrze zdali egzamin potwierdzający ich kwalifikacje i przygotowanie do zawodu. Po raz pierwszy, odkąd przeprowadza się tego typu egzaminy przez OKE w Gdańsku, czyli od 2004r., możemy pochwalić się tak wysokimi osiągnięciami. Przekraczają one znacznie średnią krajową i wynoszą 95%.

Kolejnym źródłem dumy są nasi obecni pierwszoklasiści. Chętnych do naszej szkoły było tak wielu, iż postanowiono stworzyć kolejny, trzeci oddział. Okazuje się więc, iż pragnienie zdobycia przez młodych ludzi zawodu jest ogromne. Tyczy się to znanych branży, jak: sprzedawca, kucharz małej gastronomii, elektryk, stolarz po introligatora włącznie. Taka sytuacja przekonuje, iż istnienie i funkcjonowanie naszej szkoły jest zasadne.

Następnym powodem satysfakcji jest przejęcie terenu Szkoły przez Samorząd Gminy Gniewkowo, z czym wiążą się nasze liczne nadzieje np.: na poprawę infrastruktury, w tym stworzenie wielofunkcyjnego boiska dla uczniów szkoły, a także mieszkańców Gniewkowa i okolic.

Mamy nadzieję, iż dobry start zapoczątkuje szereg sukcesów przez cały rok szkolny.