Home » Wydarzenia » Wiosenne warsztaty Gminnego Klubu Twórczego Ucznia

Wiosenne warsztaty Gminnego Klubu Twórczego Ucznia

„Dzieci Tuwimowi” to hasło, które przyświecało sobotniemu (11 maja br.) spotkaniu dzieci i młodzieży z naszej gminy. Tym razem odbyło się ono w Kijewie. Cel, który nam przyświecał to pokazanie wyjątkowości i optymizmu poezji Juliana Tuwima, który został patronem roku 2013. Szkołę Zawodową reprezentowali niezawodni: Paweł Barteczko i Cezary Czerwik z klasy IIb oraz Monika Wyskida (przewodnicząca szkoły). Oni to wraz w uczennicami gimnazjalnymi z Gniewkowa oraz Gąsek zaprezentowali inscenizację teatralną do dwóch wierszy autora, „Mróz” oraz znanego wszystkim „Dwa wiatry”. Na przygotowanie całości łącznie z nauczeniem się tekstów na pamięć mieli niewiele czasu, ale świetna współpraca zespołu zaowocowała dobrym występem. Pozostałe grupy wiekowe przygotowały teksty J. Tuwima w formie malarskiej, muzyczno – ruchowej oraz kalamburów i zagadek.Spotkanie zostało ujęte  w klamrę za sprawą piosenki autorstwa pani K. Langner pt.” Dzieci Tuwimowi”, która otworzyła i zakończyła warsztaty. Mimo niesprzyjającej aury nastroje zebranych były wyśmienite i już nie możemy się doczekać jesiennego spotkania Klubu.