Home » Wydarzenia » „Twój trud nie umrze ze mną, będzie żył w słonecznych oczach rozkwitłych w dojrzałość” – Jan Okoń

W przeddzień święta naszych nauczycieli Szkoła Zawodowa w Gniewkowie zorganizowała –prawdziwa fetę. Dla naszych pedagogów i pracowników obsługi, tych pracujących, jak i emerytowanych przygotowaliśmy ogrom niespodzianek. Klasa IIa przedstawiła inscenizację  w której, w imieniu wszystkich uczniów, wyrazili swoja wdzięczność za pracę i trud nauczyciela. Ponadto w krótkich skeczach kabaretowych ujęli lekcje:

• języka polskiego, w trakcie której D. Tomaszewski za karę w rytmie rapu „wyrył całą Inwokację na pamięć”,
  • matematyki, gdzie Michał Motyka zademonstrował swoje zmagania z mnożeniem i dzieleniem niczym żołnierz na wojnie,
  • religii – ksiądz – Daniel Świerczyński przedstawił apokaliptyczne wizje nadchodzącego ucisku uczniów przez nauczycieli naszej szkoły,
  • Basia Wiśniewska, w sportowym odzieniu, przedstawiła męki jakie przeżywa biedna i uciskana młodzież na lekcjach w-f-u.

Na koniec nasi aktorzy wszystkim zgromadzonym pedagogom zaśpiewali huczne: „STO LAT”. Warto wspomnieć, iż śpiewać było komu, gdyż zaszczycili nas ludzie, tworzący niemal historie tejże szkoły. Oprócz uczących, znanych i lubianych nauczycieli, obecni byli także:

• dyrektorzy szkoły: Ludomira Jabłońska, Maria Demidowicz, Bożena Mueller,
  • emerytowani nauczyciele:, Izabela Budna, Mieczysława Nowakowska, Jan Sucharski, Edward Grzelak, Brygida Paprocka, Krystyna Wylandowska,
  • emerytowani pracownicy obsługi i administracji: Stefania Hynek, Maria Sobocińska, Paweł Demidowicz,
  • a także kierownik SZEAS-u p. Ryszard Barczak oraz p. Aldona Majewska z Rady Rodziców.

Kolejny punktem uroczystości było zwiedzanie naszej szkoły i ocena postępów i modyfikacji, którym ostatnio została poddana. Zebrani byli pod wrażeniem zmian. Teraz, jak wspomnieli, uczniowie mają więcej możliwości do rozwoju i nauki niż to było kiedyś.

Tak, jak przystało na uroczyste spotkanie, po części dla ducha nastała część dla ciała i zgromadzeni udali się na poczęstunek.