Home » Wydarzenia » Szkoła Zawodowa w Gminnym Klubie Twórczego Ucznia

Szkoła Zawodowa w Gminnym Klubie Twórczego Ucznia

Po raz pierwszy w historii szkoły nasi uczniowie znaleźli się w gronie „twórczych uczniów”. Będą oni mieli okazje prezentować swoje prace oraz reprezentować Szkołę Zawodową na forum całej gminy.

Tegoroczne, pierwsze spotkanie, zorganizowano w myśl Międzynarodowego Roku Lasów. W sobotę, 8 października br., wybraliśmy się do Balczewa. Szkołę Zawodową reprezentowali uczniowie klas pierwszych w osobach: przewodniczącej szkoły: Moniki Wyskidy oraz Angeliki Kamińskiej, Pawła Barteczko i Cezarego Czerwika. Tam zasadziliśmy, wraz z opiekunami oraz pracownikiem nadleśnictwa, drzewo – buk dla potomnych z własnoręcznymi podpisami, które zamknęliśmy w butelce. Kolejno wzięliśmy udział w ścieżce dydaktycznej, podczas której poznaliśmy arkana pracy leśniczego, sposoby dokarmiania dzikich zwierząt, zachowanie się w obiektach leśnych, gatunki fauny i flory. Całość wycieczki zakończyło wspólne ognisko, przy którym posililiśmy się pieczoną kiełbasą oraz ogrzaliśmy po długim spacerze (de facto najbardziej zmarzł Paweł Barteczko, który tak pragnął ciepła, że aż poświęcił nawet swoje brwi).

Teraz żyjemy miłymi wspomnieniami i pomysłami na projekt, który zaprezentujemy na wiosennym spotkaniu szkół.