Home » Wydarzenia » Otwarcie w powiecie inowrocławskim sezonu Piłki Plażowej

Otwarcie w powiecie inowrocławskim sezonu Piłki Plażowej

25.05.2010 odbyły się na boisku Szkoły Zawodowej w Gniewkowie VII  Otwarte Mistrzostwa Powiatu  w Plażowej Piłce Siatkowej w kat. szkół ponadgimnazjalnych o puchar starosty inowrocławskiego. W turnieju udział wzięło 20 zespołów (40 uczniów) z następujących szkół:
I LO im. J. Kasprowicza, „Ekonoma”, „Mechanika”, „Kościelca”, „Chemika” „Elektrona”, „Gastronomika”, Szkoły Zawodowej w Gniewkowie, Gimnazjum nr 4 Inowrocław, SP nr 1 Gniewkowo. Zawodnicy mogli dobrać się dowolnie. Z mechanika wystąpiła para mieszana (dziewczyna + chłopak).

Szkołę Zawodową w Gniewkowie reprezentowało sześć zespołów. Dwie drużyny  w I rundzie potrafiły wygrać z przeciwnikami z Inowrocławia. Dalej przeciwnicy byli już za mocni. Szkołę w mistrzostwach powiatu reprezentowali:
Panek Bogumił, Piernik Krzysztof, Rudowicz Łukasz, Gotowalski Tomasz, Czerwiński Łukasz, Lewicki Marcin, Ciejek Mikołaj, Kulaszewicz Piotr, Sieczka Mateusz, Malinowski Mateusz, Ciesielski Damian.

Mecze były bardzo zacięte. W I-szym etapie grano seta do 21 pkt – poziom był różny. W półfinale spotkali się zawodnicy trenujący  na  co dzień piłkę siatkową lub kiedyś trenujący w MSPS/OSiR Inowrocław.

W półfinale spotkali się:

I para – Żywocki Przemysław, Mroczyński Krzysztof „Mechanik” vs. Niewiadomski Krzysztof, Majewski Mateusz „Elektron”
Wynik – 21:12 dla „Mechanika”

II para – Stysiał Paweł (SP nr 1 Gniewkowo), Pańka Wojciech (G-4) vs. Bielawski Kamil „Kościelec”, Głowacki Dawid (G-3 Inowrocław)
Wynik – 21:9

Mecz o III miejsce
Bielawski, Głowacki vs. Niewiadomski, Majewski
Wynik – 21:11

Finał:  grano do dwóch wygranych setów
Stysiał, Pańka – Żywocki, Mroczyński 2:1 (21:16, 17:21, 19:17)
Bardzo zacięty mecz i znakomita gra Pańki i Stysiała. Ich wygraną można uznać za niespodziankę. Chłopcy, którzy są jeszcze uczniami podstawówki i gimnazjum ograli „wygów siatkarskich” z „Mechanika”.

Pańka i Stysiał będą 30.05.2010 w Ciechocinku bronić Mistrzostwa woj. kuj.-pom. w plażowej piłce siatkowej w kat. młodzików.

Wyniki VII Mistrzostw Powiatu w Plażowej Piłce Siatkowej o puchar Starosty Inowrocławskiego:

Mistrzostwo:
Pańka Wojciech G-4 Inowrocław
Stysiał Paweł SP nr 1 Gniewkowo
Opiekunem w/w zespołu był Zbigniew Nowak

II miejsce:
Przemysław Żywocki „Mechanik”
Krzysztof Mroczyński „Mechanik”
Opiekunem w/w zespołu był Piotr Baranowski

III miejsce:
Kamil Bielawski „Kościelec”
Dawid Głowacki G-3 Inowrocław
Opiekunem w/w zespołu był Zbigniew Nowak

IV miejsce:
Niewiadomski Krzysztof „Elektronik”
Majewski Mateusz „Elektronik”

Zespoły otrzymały: puchary, dyplomy, medale, nagrody rzeczowe, które wręczyła pani dyrektor Szkoły Zawodowej mgr inż. Lidia Stejter.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Paweł Stysiał, który odebrał nagrodę specjalną Burmistrza Miasta Gniewkowa.

Turniej możliwy był do przeprowadzenia dzięki pomocy:
Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu, Urzędu Miasta w Gniewkowie, Szkoły Zawodowej w Gniewkowie i MSPS/OSiR Inowrocław