Home » Wydarzenia » Jesienne spotkanie Gminnego Klubu Twórczego Ucznia

Jesienne spotkanie Gminnego Klubu Twórczego Ucznia

DSC06372

W sobotę, 21 listopada wybraliśmy się wraz z przedstawicielami szkół i przedszkoli z naszej gminy na wspólny wyjazd do Torunia. Tym razem celem wycieczki były legendy związane z miastem. Pierwsze kroki skierowane były do Domu Legend. Tam przenieśliśmy się do średniowiecznego Torunia. Poznaliśmy historię powstania miasta, obyczajów, a także słynnej krzywej wieży. Mogliśmy wczuć się w postacie rycerzy, mieszczan, flisaków czy złoczyńców. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Torunia i odkrywanie najciekawszych miejsc, począwszy od historii osiołka, ratusza na biegu Wisły skończywszy. Uczestnikami wyjazdu z naszej szkoły były Alicja Łuba, Weronika Zielas oraz Weronika Runowska z klasy Ia. Z niecierpliwością czekamy na warsztaty wiosenne z astrobazą w tle.