Home » Komunikat » Jak nie czytam, jak czytam

Jak nie czytam, jak czytam

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” idealnie wpisała się w wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego zorganizowaną dla uczniów klas pierwszych Szkoły Zawodowej w Gniewkowie na dzień dziecka. Oprócz ogniska, jazdy konnej, pokazu motoryzacyjnego, gry w siatkówkę…. czytaliśmy książki. Było to tym bardziej niezwykłe, że oprócz kiełbaski z ogniska uczniowie dostali do ręki książki zabrane z biblioteki szkolnej. Co ciekawe, po przeczytaniu pierwszej strony niektórzy uczestnicy wycieczki, zainteresowani treścią książek, wypożyczyli je do domu. Czytaniu przysłuchiwali się nie tylko uczniowie, ale i zwierzęta widoczne na zdjęciu. Akcja dopełniła intelektualnie sportową wycieczkę, dała chwilę zadumy i wyciszenia. Ponadto inicjatywa propagowania czytelnictwa na wycieczce jest miłym wspomnieniem, promującym uczniów i szkołę w środowisku lokalnym.

las1