Home » Komunikat » Gminny Klub Twórczego Ucznia

Gminny Klub Twórczego Ucznia

SAM_1987

Wiosenne warsztaty Gminnego Klubu Twórczego Ucznia związane były z tematyką folkloru i postacią Oscara Kolberga. Spotkanie miało miejsce 31.05.2014 w szkole w Murzynnie, a w jego trakcie mogliśmy obejrzeć występ zespołu „Gniewkowianie”  oraz przyjrzeć się wykonanym przez najmłodszych uczestników kujawskim wycinankom. Reprezentantkami  naszej szkoły były: Anna Lewandowska, Anita Nosek, Magdalena Szczepaniak, Patrycja Berent, Natalia Kruszczyńska. Dziewczęta przedstawiły układ choreograficzny do piosenki pt.: „My Słowianie”.  Utwór tej jest połączeniem muzyki nowoczesnej z ludową, dlatego nasz taniec łączył elementy hip-hopu i folkloru. Uczennice otrzymały gromkie brawa i świetnie reprezentowały  Szkołę Zawodową w Gniewkowie. Po warsztatach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek w plenerze. Spotkanie było z pewnością wspaniałym doświadczeniem, które wzbogaciło naszą wiedzę o regionie.