Home » Wydarzenia » 91. rocznica odzyskania niepodległości

91. rocznica odzyskania niepodległości

Oto wielka jest rocznica – 11 listopada!
Tym, co zmarli za ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa.
Im to bowiem zawdzięczamy wolność, polską mowę w szkole,
to, że tylko z ksiąg historii poznajemy dziś niewolę.
Uroczyście bija dzwony, w mieście flagi rozwinięto
i me serce się raduje, że obchodzę Polski święto!

Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o tym ważnym dniu, który jest rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy dźwięku melodii patriotycznych pieśni, pantomimie i słowach poetów przypomnieli, jak wyglądała droga Polski od niewoli do wolności. Rozbiory, powstania, krzyże, walka z wrogiem w imię wolności kraju… Dzięki przybliżeniu tych wydarzeń na nowo mogliśmy poczuć, że jesteśmy Polakami, a nasz kraj jest nie tylko państwem, w którym przyszło nam żyć, ale przede wszystkim naszym domem. W refleksji i przedstawienieu wzięli udział uczniowie klas II: Julia Łączyńska, Natalia Zielińska, Kinga Nawrocka, Marta Jaskulska, Maciej Będkowski, Mikołaj Zieliński, Mateusz Malinowski, Adam Walędziak, Cezary Goman, Aleksander Rychłowski oraz Tomasz Liszewski.