Home » Wydarzenia » 9, 10 listopada 2010r.

9, 10 listopada 2010r.

W tych dniach uczciliśmy w Szkole Zawodowej w Gniewkowie pamięć wszystkich tych, którzy przyczynili się 92 lata temu do odzyskania przez nasz kraj upragnionej NIEPODLEGŁOŚCI. Uczniowie klasy IIa w osobach: Eweliny Potaczek, Sylwii Robakowskiej i Adriana Runowskiego, przypomnieli trudne zmagania się Polski z historią. Przywołali nazwiska sławnych bojowników o wolność kraju: Tadeusza Kościuszki, Romualda Traugutta, kończywszy na Józefie Piłsudskim oraz miejsca wielkich bitew powtsańczych jak również I wojny światowej.

Postanowiono wprowadzić pewną innowację, upamiętnienia ważnej daty 11 listopada, w postaci audycji radiowej. Młodzi aktorzy wypróbowali siłę swoich głosów, którym akompaniowały pieśni patriotyczne. Dzięki takiej formie przekazu uczniowie, zarówno klas drugich jak i pierwszych, mieli okazję przypomnienia sobie tych ważnych dla naszego kraju i każdego Polaka chwil.