Home » Wydarzenia » 22 września – europejskim dniem bez samochodu

22 września – europejskim dniem bez samochodu

Szkoła Zawodowa w Gniewkowie przyłączyła się do akcji społecznej. W naszej placówce postanowiono nagłośnić nie tylko alternatywne środki transportu, ale, szczególnie dotyczący naszych uczniów, problem bezpieczeństwa. Stąd inicjatywa: TYGODNIA BEZPIECZEŃSTWA.

W poniedziałek 19 września, odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji z komisariatu w Gniewkowie, który przestrzegał uczniów przed bezmyślnymi zachowaniami oraz przedstawił kiepskie w skutkach konsekwencje łamania przepisów drogowych. Wiele uwagi poświęcono także szanowaniu własnego zdrowia (nie uleganie nałogom) oraz reputacji (kultura wysławiania się).

Po prelekcji funkcjonariusza, uczniowie w grupach wymyślali slogany reklam społecznych, których tematyką było bezpieczeństwo. Najlepsze hasła wymyślili uczniowie klasy III (M. Juraszek, S. Kotlarek i Ł. Borowicz) oraz klasy Ib (P. Piernik, M. Dopierała, P. Prus i F. Kaczmarek).

Uczniowie również pisali test dotyczący bezpieczeństwa na drodze. Ostatecznie po dogrywce najlepsi okazali się:

1. Dominik Kluczyk (kl. IIb)
  2. Marcin Juraszek (kl. III)
  3. Łukasz Borowicz (kl. III)
  4. Bartłomiej Budziński (kl. IIb)