Home » 2018 » październik » 01

Dzienne Archiwum: 1 października 2018

Gala finałowa „POKAŻ TALENT”

W sobotę  29 września 2018 r. odbyła się gala finałowa projektu „Pokaż Talent”, realizowanego przez grupę nieformalną  młodzieży z Branżowej Szkoły I stopnia w Gniewkowie w ramach programu „Rób(my) kulturę na 750 lat Gniewkowa”. Gala odbyła się w sali koncertowej MGOKSiR w Gniewkowie o godz. 11.00.  W pokazie talentów wzięło udział 10 uczestników w czterech kategoriach wiekowych: przedszkole i  klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VIII, oddziały gimnazjalne i uczniowie szkół ponadpodstawowych, uczestnicy ŚDS i pełnoletni mieszkańcy gminy. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności: począwszy od tanecznych, wokalnych, plastycznych, gimnastycznych na karate skończywszy. Jury miało niezwykle trudne zadanie wytypowania zwycięzcy. Ostatecznie I miejsce zdobyli: Magdalena Bilicka (taniec), Hanna Wiesiołowska (karate), Zuzanna Jóźwiak (wokal) Mateusz Bus (plastyka-komiks, poezja), Piotr Wojtysiak (wokal). Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody i aplauz 750 oklasków. Ponadto w programie gali był pokaz tańca (kankana) w wykonaniu uczennic „Branżówki”: Jagody Mierzejewskiej i Marleny Treli oraz występ wokalny Dominika Gotowalskiego. Punktem kulminacyjnym spotkania był koncert zespołu The Genada Band. Gala „Pokaż talent” okazała się sukcesem, czego dowodem była tak licznie zgromadzona widownia. Nie zabrakło również poczęstunku – był wystrzałowy tort, słodkości oraz pizza. Dziękujemy uczestnikom, ich rodzicom i przyjaciołom za przybycie i dobrą zabawę, a uczniom z Branżówka Team za zorganizowanie imprezy.

42604357_794725420721945_2332232417856716800_n

V edycja programu BRANŻÓWKA CZYTA DZIECIOM rozpoczęta!!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania zainaugurował spotkanie naszych wspaniałych uczniów z równie niezwykłymi przedszkolakami. W tym roku zaczęliśmy od wizyty w Prywatnym Przedszkolu „Parowozik”. Wybrano na ten dzień znane utwory klasyka polskiej poezji dziecięcej – Juliana Tuwima. „Spóźniony słowik”, z wiersza poety, pomógł w układaniu puzzli; historia pana Hilarego usprawniła ręce przy wycinaniu okularów; a przygody murzynka „Bambo” osłodziły spotkanie. Uczniowie prowadzili swoje pierwsze zajęcia niczym profesjonaliści, wykazując się empatią, cierpliwością i zrozumieniem młodszych.

Kolejne spotkanie już za miesiąc..