Home » 2018 » czerwiec » 11

Dzienne Archiwum: 11 czerwca 2018

NOC BIBLIOTEK

W piątkowy wieczór w parku przy Branżowej Szkole I stopnia odbyła się IV NOC BIBLIOTEK. W tym roku hasło „Rzeczpospoczyta” zobowiązało do przeniesienia się w realia Polski sprzed 100 lat. Uczestnicy wcielili się w rolę Maciusia, któremu zabroniono modlić się w języku polskim, pałali optymizmem wolności w hasłach prasy międzywojennej i popisywali się znajomością polskich dialektów. Drużyny pisały dalszy ciąg opowiadania o Maciusiu, układały współczesne hasła mające wskrzesić ducha polskości, rywalizowały w odgadywaniu gwary oraz w najszybszym układami samolotów sprzed 100 lat i współczesnych. Ostatnim zadaniem było zrobienie lapbooka o niepodległości. Mieli do dyspozycji szablony, zdjęcia Polski z 1918 roku, ówczesnej mody, wycinki z gazet, jak również współczesną Polskę z Gniewkowem i ławeczką zgody.  Spotkaniu towarzyszyły zabawy sportowe w pięknym parku przy szkole. Szczególnie pragniemy podziękować Marcie Sieradzkiej, Kacprowi Kalinowskiemu i Tadeuszowi Wyskidzie.