Home » 2018 » maj » 14

Dzienne Archiwum: 14 maja 2018

XXVI Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy – etap rejonowy

W dniu 11.05.2018 r. uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia w Gniewkowie  wzięli  po raz pierwszy udział  w  Etapie  Rejonowym  XXVI  Ogólnopolskich  Mistrzostw  Pierwszej Pomocy, które odbyły się w Inowrocławiu pod patronatem  Polskiego Czerwonego Krzyża . Wystąpiło 8 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w powiecie inowrocławskim. Szkołę  w zawodach reprezentowali: Alicja Łuba, Dominik  Gotowalski,  Jagoda Skonieczna, Jagoda Mierzejewska, Monika Stepczyńska  i Marta Sieradzka. Organizatorzy dla każdego zespołu przygotowali trasę  z upozorowanymi wypadkami. Zadaniem młodzieży było zespołowo udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.  Komisja oceniała: pracę zespołu, bezpieczeństwo ratowników, ratowanie życia, wezwanie kwalifikowanej pomocy, udzielenie pierwszej pomocy, umiejętność samodzielnego działania każdego ratownika. Zajęliśmy V -te miejsce, które zmotywowało naszych uczniów do jeszcze lepszego przygotowania się na przyszły rok. GRATULUJEMY SUKCESU !!

pck1