Home » 2014 » grudzień » 05

Dzienne Archiwum: 5 grudnia 2014

Światowy Dzień Walki z AIDS

pobrane

1 grudnia obchodziliśmy w Naszej szkole Światowy Dzień Walki z AIDS. Getting to zero (Dążymy do Zera) to temat tegorocznego Światowego Dnia AIDS wybrany przez Światową Kampanię AIDS (Word AIDS Campaign). Od dwóch lat prowadzona jest również akcja, która ma na celu upowszechnienie „Czerwonej kokardki’’ – symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS. Z tej okazji w naszej szkole powstał punkt informujący o tym dniu. Co Ty powinieneś wiedzieć o HIV i AIDS i dlaczego??? Liczba osób zakażonych HIV, a w następstwie tego chorych na AIDS wciąż wzrasta. Istotny jest również fakt, że w przeciwieństwie do tego, co często mówią ludzie, każdy – bez względu na swoją przynależność rasową, wyznanie religijne lub orientację seksualną – może ulec zakażeniu. W związku z tym wiedza na temat HIV i AIDS jest niezbędna każdemu człowiekowi.